Beğeniler Beğeniler:  4
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 7 kişilik araç önerisi, GL320

Tecrübeli Üye Çavuş tyrant1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    gökhan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    İç Denetim
    Beğeni (toplam)
    53
    Araç
    GL350 bluetech 2011 eskiden s600 w220 2001

Standart 7 kişilik araç önerisi, GL320

Merhaba arkadaşlar, babam için 7 kişilik bir SUV almayı düşünüyoruz. Şu anda kendisi Touareg kullanıyor, Mercedes GL, Audi Q7, MAzda CX9 ve Toyota Land Cruiser değerlendirdiğimiz araçlar arasında. Özellikle mercedes GL ile ilgili olumlu veya olumsuz yönleri kullanan tecrübe eden arkadaşlardan bekliyorum. Farklı bir 7 kişilik araç tavsiyeniz olursa onu da belirtirseniz memnun olurum.

Tecrübeli Üye Teğmen Utk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Utku
    Yer
    İstanbul-Ankara
    Meslek
    Pilot
    Beğeni (toplam)
    363
    Araç
    E60 Lci 5.30d , Latitude 1.5 Dci

Land Cruiser der tek geçerim

0 mı 2.el mi alınacak ona göre tavsiyeler şekillendirilir.

VIP Üye Yarbay z edition - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    OZAN ÖNAL
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Turizm
    Beğeni (toplam)
    4005
    Araç
    1996 W140 S320 2004 W211 E320 1984 C126 500SEC

illa suz olması gerekmiyorsa yani araziye çıkılmayacaksa r serisine bakın derim. teknik olarak e serisi şasisi ve teknolojisi kullanıyor olmasına rağmen s sınıfı konforu var. donanımı oldukça üst düzey. cdi motoru az yakıyor ama çok canlı ve keyifli bir sürüş katıyor. dediğim gibi araziye girme durumu yoksa ben olsam kesin r alırdım. hatta şu anda bile ara ara bakmıyor değilim.

YOU WON'T BELIEVE WHAT'S UNDER THE HOOD.
    MEET THE BEAST

4. Beğeni ibrahim66 bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı Moso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Alptekin Hacısalihoğlu
    Yer
    Rize
    Meslek
    İnşaat müh.
    Beğeni (toplam)
    360
    Araç
    83 w123 250d

Alıntı z edition Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illa suz olması gerekmiyorsa yani araziye çıkılmayacaksa r serisine bakın derim. teknik olarak e serisi şasisi ve teknolojisi kullanıyor olmasına rağmen s sınıfı konforu var. donanımı oldukça üst düzey. cdi motoru az yakıyor ama çok canlı ve keyifli bir sürüş katıyor. dediğim gibi araziye girme durumu yoksa ben olsam kesin r alırdım. hatta şu anda bile ara ara bakmıyor değilim.
    Aklın yolu bir, biz de henüz bugün R350L aldık.GL ve ML altyapısı kullanmasına rağmen fiyat olarak onlardan daha uyguna bulunabiliyor.Altı çok yüksek değil ve aracın uzunluğu bozuk yollarda dezavantaj oluşturabilmekte; ancak 4 Matic olması sebebiyle berlirli şartlarda da SUV gibi kullanılabilir.

Tecrübeli Üye Binbaşı tolgasecki06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    TOLGA SEÇKİ
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Öğrenci (Üniverste)
    Beğeni (toplam)
    622
    Araç
    BMW 5.20i Premium / Volvo S60 T3 Advance

Ayıptır sorması butceniz ne kadar farklı bir kaç onerim olabilir.

Verdiğiniz örneklerden de

Mazda Cx9 hiç tutulan bir araba değil ne yazikki burada.

Q7'nin temizini bulmak zor oluyor.

Gl sahsen guzel bir arac bende de ML350 oldugu icin onerebilirim 7 kisiligi.

Toyotanin donanimsal olarak oyuncaklari ve tasarimi diger modellere gore dusuk kalir ama cok iyi aractir ozellikle cekisi cok basarili arazide.

BlackBerry PRIV

İsim
    gökhan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    İç Denetim
    Beğeni (toplam)
    53
    Araç

İkinci el düşünüyoruz, bütçe 200 bin TL'ye kadar. R serisini de listeye ekledim, birkaç temiz araç var onlara da bakıcam.

8. Beğeni tolgasecki06 bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Yüzbaşı sarpworks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    sarpworks
    Yer
    40.77,-73.99
    Meslek
    D.I.Y
    Beğeni (toplam)
    594
    Araç
    Toyota Camry Hybrid

R serisi Aile icin ideal. Arka koltuklarin pilot koltuk seklindeki tasarimindan dolayi katlama vs yapmadan 3.siraya rahatlikla gecebiliyorsunuz. Bu araci @kuzgun kullaniyor. En guzeli onun gorusunu almak.

10. Beğeni kuzgun bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı kuzgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Kuzgun
    Yer
    Frankfurt / Plovdiv
    Meslek
    Ticaret / Antika
    Beğeni (toplam)
    182
    Araç
    R 320 Cdi 4Matic / Nissan Leaf

Alıntı tyrant1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci el düşünüyoruz, bütçe 200 bin TL'ye kadar. R serisini de listeye ekledim, birkaç temiz araç var onlara da bakıcam.
    1,5 yildir kullaniyorum , r serisini. Daha once w221 s350 fl ve w211 im vardi. Uzun surelide ortagimin gl500 unu kullandim. Bende r serisini almadan once gl ve r arasinda kalmistim. Arkadasimdan odunc r serisi ile almanyadan antalyaya tatile gelene kadar

Gl serisini cok begenmeme ragmen r serisi beni daha col cezbetti. Gerek surus konforu gerek cok dikkat cekmesi acisindan. Uzun yolda ve sehir icerisinde gl e gore daha konforlu ve az yoruyor. Aerodinamik acisindan daha basik olduguni icin daha az ruzgar tutuyor ve virajlarda gl kadar yatmiyor.

Motor parcalari vs sikinti olmuyor fakat alt takimda bazi parcalar gl e gore konforlu olsun diye dusunulerek daha pahali ve zor bulunuyor. Baska bir konuda yazmistim, tam adini bilmiyorum ama gl alt takimdaki bir tampon gl icin olani 50 euroydu benimkinin parcasi yanlis olmasin 250 euro civarindaydi. R serisinin parcasinin icerisnde yag varmis vs. Onun disinda arac icerisindeki parcalar mesele klima izgaralalai trim parcalari vs ne turkiye ne avrupa stoklarinda bulunmuyor. Cogu sarf malzemeleri direk usa dan ithal ediliyor. Zaten ebayden falan parcalara bakarsaniz anlarsiniz. Parcalarin %90 usa daki saticilarda.

Akliniza takilan seyler varsa yardimci olmaktan mutluluk duyarim
    R 320 CDI 4 Matic

İsim
    gökhan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    İç Denetim
    Beğeni (toplam)
    53
    Araç

Alıntı kuzgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,5 yildir kullaniyorum , r serisini. Daha once w221 s350 fl ve w211 im vardi. Uzun surelide ortagimin gl500 unu kullandim. Bende r serisini almadan once gl ve r arasinda kalmistim. Arkadasimdan odunc r serisi ile almanyadan antalyaya tatile gelene kadar

Gl serisini cok begenmeme ragmen r serisi beni daha col cezbetti. Gerek surus konforu gerek cok dikkat cekmesi acisindan. Uzun yolda ve sehir icerisinde gl e gore daha konforlu ve az yoruyor. Aerodinamik acisindan daha basik olduguni icin daha az ruzgar tutuyor ve virajlarda gl kadar yatmiyor.

Motor parcalari vs sikinti olmuyor fakat alt takimda bazi parcalar gl e gore konforlu olsun diye dusunulerek daha pahali ve zor bulunuyor. Baska bir konuda yazmistim, tam adini bilmiyorum ama gl alt takimdaki bir tampon gl icin olani 50 euroydu benimkinin parcasi yanlis olmasin 250 euro civarindaydi. R serisinin parcasinin icerisnde yag varmis vs. Onun disinda arac icerisindeki parcalar mesele klima izgaralalai trim parcalari vs ne turkiye ne avrupa stoklarinda bulunmuyor. Cogu sarf malzemeleri direk usa dan ithal ediliyor. Zaten ebayden falan parcalara bakarsaniz anlarsiniz. Parcalarin %90 usa daki saticilarda.

Akliniza takilan seyler varsa yardimci olmaktan mutluluk duyarim
    Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkürler

Tecrübeli Üye Binbaşı tolgasecki06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    TOLGA SEÇKİ
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Öğrenci (Üniverste)
    Beğeni (toplam)
    622
    Araç
    BMW 5.20i Premium / Volvo S60 T3 Advance

Alıntı tyrant1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Land Rover Discovery 3 te dusunebilirsiniz ?

BlackBerry PRIV

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)