Beğeniler Beğeniler:  38
Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
58 sonuçtan 51 ile 58 arası

Konu: Glb alan yokmu yorum alalım

Emektar Üye Teğmen
    İsim
    Ercan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Business finance
    Beğeni (toplam)
    247
    Araç
    W177 A180d Amg

650 700bin para baglanilan aractada insan surasi soyle olsaydi demek istemiyor.Aracin sadece motor sanziman olarak degil elestirilecek noktasi.Dikkat edin araca bindiginizde orantisiz bir tavan mesafesi var,sanki sizi ticari dobloda fln hissettiriyor.

Gla desek yumurta tasarim.

A modellerinde en guzel tasarim cla’da onada 600 bin fiyat istiyorlar.

Renault mercedes ortakliginda 1.33 benzinli motora insanin eli gitmiyor bu paralari vermek.Dizelini aliyorduk dizel az yakalim diye
    fakat benzinli olunca insan dusunmeye basliyor

2. Beğeni Ozdemir bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Onbaşı emrhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Emirhan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Bilgi Sistemleri
    Beğeni (toplam)
    15
    Araç
    X247 GLB200

GLB200 4matic seçeneği de bugün itibari ile gelmiş sanırım. Araç gene 1.33CC 163 bg şeklinde. Ayrıca 2020 modellerine Nisan ayında bir zam gelmişti, Mayıs ayında tekrar zam gelmiş. Şahsen fiyatları görünce Mart ayında aracı aldığıma pişman olmadım.

Konu emrhn tarafından (06.05.2021 Saat 10:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resim boyutu

Emektar Üye Yüzbaşı Ozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Muammer Özdemir
    Yer
    Sivas
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    445
    Araç
    W212 FL E180 Edition E

Yazıklar olsun ! Bir yılda neredeyse % 100 zam. Yuh, diyorum ! Ve GLB defterini kapatıyorum !
    Biraz da donanım eklesem en az 900K olacak.
    Sonuç : 1.3 fındık motor Mercedes !!!
    Bu paraya, gider ağzına kadar dolu tam bir premium malzeme kalitesine sahip küçük İsveç tankı XC 60 B4 ( 197 HP, Mild hybrid ) alır basarım gazına, hiç de arkama bakmam. Güç desen güç, donanım desen ne ararsan var, malzeme kalitesi 1. sınıf, güvenlikten zaten bahsetmeye gerek yok.
    Mercedes amblemine kanıp da bu arabaya bu kadar para vermeye hiç de gerek yok.
    Yalnız, bu paralara Mercedes bu arabaları biraz zor satar !
    Saygılar...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Beğeni [gorki], Mustaine bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Onbaşı emrhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Emirhan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Bilgi Sistemleri
    Beğeni (toplam)
    15
    Araç
    X247 GLB200

816 Bin TL olan AMG+ paket içeriğinde anladığım kadarıyla teknoloji ve teknoloji+ paketleri mevcut. Ancak arka klima çıkışı, koltuk ısıtma, kör nokta vs. özellikler tabikide opsiyon gene. Bu liste fiyatını da 800 Bin TL civarına yüz yüze düşerler diye tahmin ediyorum.
    GLB yerine dediğiniz gibi XC60 tercih edilebilir ancak XC40 deseydiniz buna olumlu yorum yapmazdım.

4Matic versiyonu bekleseydim şuan bu aracı alamazdım, bunun yerine XC40' ı da özellikle almazdım. Bazılarına göre alakasız ama kısmetimde yeni Tucson veya C5 Aircros varmış diyip o segmente binerdim. Şuan iyi ki bu aracı almışım diyebiliyorum zaten kendisinden de memnunum.

7. Beğeni Ozdemir bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Yüzbaşı
    İsim
    Görkem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Satın Alma Profesyoneli
    Beğeni (toplam)
    508
    Araç
    W205 C180 AMG, X156 GLA200 AMG, Jeep Compass 4x4 Limited Excl., Ducati Diavel Dark

Bu paralara 2. el temiz ve daha lüks o kadar fazla alternatif var ki. Yazık gerçekten yazık!

9. Beğeni Ozdemir, [email protected] bu mesajı beğendi.
    CIP Üye Teğmen calibra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Alper
    Yer
    İst
    Meslek
    Av
    Beğeni (toplam)
    284
    Araç
    W205 C 180 Fascination

GLB epey satmış, yılın ilk 4 ayında 1395 adet. Diğer model ve rakiplerinin satış rakamlarına baktığımızda fark daha iyi anlaşılıyor.

GLB sektörde D Segment olarak kodlanmış. O segmentte Kodiaq 1034 adet, Peugeot 5008 ise 535 adet satmış. C segmentte tabii ki Duster (6447 adet) ve Tiguan (5423 adet) almış yürümüş. Ömrünün sonundaki Qashqai da GLB'de de kullanılan motor ve kampanyalar ile 4000 üzerinde satış yapmış ilk 4 ayda. 3008 (2886 adet) iyi satmış yine ama önceki duruma göre bu adet düşük. Fiyatı yüksek ondan heralde. Sportage ve T-Roc da 2500 üzeri satmış...

Mercedeslere bakarsak da en çok satan model sanırım: C Serisi 1364, E Serisi 1310, GLA 258 adet satmış mesela...
    A Serisi Sedan veya HB C segmentte en çok satan 30 araç arasında yok. 400'den az sattığı anlamını çıkartıyorum listeye bakınca.

Dolayısıyla GLB ülkemiz pazarı için çok başarılı bir model oldu diyebiliriz.
    W204 C 180 Kompressor Fascination
    W205 C 180 Fascination

Emektar Üye Yüzbaşı Ozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Muammer Özdemir
    Yer
    Sivas
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    445
    Araç
    W212 FL E180 Edition E

Alıntı calibra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GLB epey satmış, yılın ilk 4 ayında 1395 adet. Diğer model ve rakiplerinin satış rakamlarına baktığımızda fark daha iyi anlaşılıyor.

GLB sektörde D Segment olarak kodlanmış. O segmentte Kodiaq 1034 adet, Peugeot 5008 ise 535 adet satmış. C segmentte tabii ki Duster (6447 adet) ve Tiguan (5423 adet) almış yürümüş. Ömrünün sonundaki Qashqai da GLB'de de kullanılan motor ve kampanyalar ile 4000 üzerinde satış yapmış ilk 4 ayda. 3008 (2886 adet) iyi satmış yine ama önceki duruma göre bu adet düşük. Fiyatı yüksek ondan heralde. Sportage ve T-Roc da 2500 üzeri satmış...

Mercedeslere bakarsak da en çok satan model sanırım: C Serisi 1364, E Serisi 1310, GLA 258 adet satmış mesela...
    A Serisi Sedan veya HB C segmentte en çok satan 30 araç arasında yok. 400'den az sattığı anlamını çıkartıyorum listeye bakınca.

Dolayısıyla GLB ülkemiz pazarı için çok başarılı bir model oldu diyebiliriz.
    Son paragrafınıza ithafen:

İyi bir pazar olmuştu, diyelim.
    Şu saatten sonra eldeki 2020 stokları bitince bu fiyata çok da mantıklı bir araç olarak durmuyor.
    Ben şahsen vazgeçtim.

12. Beğeni [gorki] bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı M&M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bölüm Şefi
    Beğeni (toplam)
    404
    Araç
    W204 2012 FL C180 KOMPRESSÖR

Alıntı Ozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son paragrafınıza ithafen:

İyi bir pazar olmuştu, diyelim.
    Şu saatten sonra eldeki 2020 stokları bitince bu fiyata çok da mantıklı bir araç olarak durmuyor.
    Ben şahsen vazgeçtim.

Muammer hocam sen elindekinin kıymetini bil fiyatlara gelecek olursak bugün bir Egea bile 260-280 bandında satılıyor maalesef ne Mercedes ne de diğerleri bu fiyatları hak etmiyor bence.

14. Beğeni Ozdemir, emrhn bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)