Beğeniler Beğeniler:  30
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
40 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Yeni Aracım 2017 E220d AMG Estate (S213)

Tecrübeli Üye Yüzbaşı JoeGoes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    İsmail
    Yer
    Ankara
    Meslek
    _
    Beğeni (toplam)
    423
    Araç
    C117 CLA 180 AMG

Hayırlı olsun, çok güzel bir araç maşAllah.

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    308
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Hayirli olsun,güzel günlerde kazasız kullanmak nasip etsin.Keske ülkemizdeki otomobil fiyatlarida Almanya gibi olsada bizde bu güzel araçlara burada binebilsek.

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç
    E220d AMG / W213 Estate (S213)

Alıntı Benz Mafia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yazdıklarımı iyi anlayın RS demedim RS paketli dizel yani ultra tdi yeni nesil 2.0lt 204hp A6 alabiliyorsunuz ve bu hem sedan kasaları için hem sw kasalar için bu dış tasarım kiti yani RS paketli alabiliyorsunuz..
    Yazdıklarınızı okudum, anladım En yakışıklı kasa RS6 demişsiniz. Ben de onu ancak E63 AMG Estate ile karşılaştırabiliriz diyorum. O anlamda da ben E63 AMG Estate versiyonu Audi RS6 modeline tercih ederim. Burada anlaşılmayacak bir yer yok. Dediğim gibi Audi tüm modellerinde çok spor görünümlerle geliyor bence artık. Görünüşlerini dıştan oldukça beğeniyorum ancak bana fazla geliyor. Fazladan bodykit taktırılmış gibi biraz ucuz görünüyor benim gözüme. Bu anlamda Volvo, Jaguar ya da Mercedes zarifliğinde olduklarını düşünmüyorum. Yeni SUV modelleri ise spor dururken zarifliğini korumuş. Sonradan bodykit taktırılmış araçlar gibi durmamışlar. İçini ise hiç beğenmiyorum. Bu da yine tamamen benim zevkimle alakalı subjektif bir konu. RS6 çok beğenilen bir model, ben de dış dizaynını beğeniyorum. Ancak burada konu RS line ya da RS6 değildi. Konu All-Terrain yani arazi modellerdi. Audi Allroad da bu anlamda benim tercihim olmazdı Volvo Cross Country ya da Mercedes All-Terrain modelleri varken. Siz beğeniyorsanız tercih edersiniz. Tamamen zevkler ve renkler. Hele Audi A6 Quattro RSline paketli olanı ile Mercedes E All Terrain hiç karşılaştırılmaz. Benim sahip olduğum araç birebir onun karşılığı. Onda da zaten tercihim belli ki bu aracı satın almışım

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç

Alıntı efebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir araç, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle bizden de bir maşallah gelsin
    Çok teşekkürler Hiçbirimizin tekerine taş değmesin diyelim

5. Beğeni efebey bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç

Alıntı JoeGoes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, çok güzel bir araç maşAllah.
    çok teşekkürler, hepimize ileride daha da iyileri inşallah

7. Beğeni JoeGoes bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç

Alıntı lion1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun,güzel günlerde kazasız kullanmak nasip etsin.Keske ülkemizdeki otomobil fiyatlarida Almanya gibi olsada bizde bu güzel araçlara burada binebilsek.
    Çok teşekkürler. Maalesef ülkede satın alım maliyetleri dünyanın belki de en adaletsiz fiyatlarına sahip. Almancılar gibi klasik ama vergisi kaskosu çok yüksek demek istemem ama burada da reklamı yapıldığı kadar kolay değil alıp binmek. Yoksa Türkiye ile karşılaştırıldığında tabii ki bariz bir şekilde daha kolay ulaşmak. Avusturya özelinde mesela bir lastik değişimi balansla birlikte 70 Euro, kaskosu ve vergisi toplamda 3bin euroları buluyor, yakıt şu an için iki katı civarında Türkiyeye göre ve yine bakımlarda 3-4bin liralara karşın 800-900Euro buralarda. Bu nedenle burada dahi Mercedes özel bir marka özelliğini koruyor.

Tecrübeli Üye Çavuş Benz Mafia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Alp
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Otomotiv
    Beğeni (toplam)
    118
    Araç
    Range Rover Sport Autobiography SDV6 +Bentley Continental GT V8 + FL C200d AMG + E220d 4Matic AMG

Alıntı mcb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okudum, anladım En yakışıklı kasa RS6 demişsiniz. Ben de onu ancak E63 AMG Estate ile karşılaştırabiliriz diyorum. O anlamda da ben E63 AMG Estate versiyonu Audi RS6 modeline tercih ederim. Burada anlaşılmayacak bir yer yok. Dediğim gibi Audi tüm modellerinde çok spor görünümlerle geliyor bence artık. Görünüşlerini dıştan oldukça beğeniyorum ancak bana fazla geliyor. Fazladan bodykit taktırılmış gibi biraz ucuz görünüyor benim gözüme. Bu anlamda Volvo, Jaguar ya da Mercedes zarifliğinde olduklarını düşünmüyorum. Yeni SUV modelleri ise spor dururken zarifliğini korumuş. Sonradan bodykit taktırılmış araçlar gibi durmamışlar. İçini ise hiç beğenmiyorum. Bu da yine tamamen benim zevkimle alakalı subjektif bir konu. RS6 çok beğenilen bir model, ben de dış dizaynını beğeniyorum. Ancak burada konu RS line ya da RS6 değildi. Konu All-Terrain yani arazi modellerdi. Audi Allroad da bu anlamda benim tercihim olmazdı Volvo Cross Country ya da Mercedes All-Terrain modelleri varken. Siz beğeniyorsanız tercih edersiniz. Tamamen zevkler ve renkler. Hele Audi A6 Quattro RSline paketli olanı ile Mercedes E All Terrain hiç karşılaştırılmaz. Benim sahip olduğum araç birebir onun karşılığı. Onda da zaten tercihim belli ki bu aracı satın almışım
    zevk ve renk tartışılmaz fakat bir anket düzenlsek; 5 serisi gt line, e serisi all terrain ve a6 serisi sw seçeneklerinde ekseriyetle a6 sw kasası çıkar ki bu hakli galibiyet de audi'nin sw kasalara dizayn ettiği hatlı ve kaslı keza köşeli yapıları ile sw benzeri araç kullanıcıların ilgisini başka bir noktaya çıkarmıştır..

keza bir diğer konu ise 4 silindirli 194hp dizel bir ünite ile 8 silindirli 600hp bir ünitenin mukayesesi komik olur, burada vurgulanmak istenilen karoser, kupa yapılarıydı..

bana göre çok sade, sıradan gelen e serisi sw kupalar başkalarına göre ilgi çekici ve güzel gelebilir. keza bana göre albenisi olan a6 sw kasalar başkalarına göre herhangi bir cazibesi ve ilgi çekiciliği olmayan bir araç olarak gelebilir..

ki yıllardır otomobil ve moto sporları camiası içersindeyim, audi'ci de pek sayılmam fakat sw kasalarda RS6 olsun gerek gücü ve performansı ile veya RS line paketli dizel veya benzinli 204-265hp üniteleri olsun cidden bodykit mayetinde libertywork gibi araçlar..

tabi mercedes tercih edenler sadelikten yana oldukları için bu tarz çizgiler biraz aykırı ve fazla sportif geliyor lakin mercedes yeni amg konseptinde de cidden wild dediğimiz algıda ve konsepte yeni otomobiller dizayn ediyor o da yetmiyor sürüş dinamiklerinde de ciddi ciddi bmw ile yarışacak hatta yer yer üstünlük sağlayacak bir dinamikler algısı ile son 3-4 yıldır piyasada kendinden bir hayli söz ettirmeye başladı..

ki işler o denli değişmiş durumda ki; mercedes belli ki audi'den baya bir etkilenmiş yani onun gibi sürüş dinamikleri olan V6-V8 motorlardan veya amg konseptinde ki otomobilerinin sürüş dinamiklerine kadar ''vay be tıpkı s ve rs dinamiklerinde bir otomobil'' dedirtiyor, bmw ise eski mercedes'lere uzun zaman zamandır gönderme yaparak sportif olduğu kadar da bir o kadar sessiz ve rafine yalıtımlı otomobiller yapıyor ki bu F10 kasalardan başladı günümüze kadar devam ediyor bunu kısmen RR ürettiğinden ve azılı rakibi mercedes ile yıllardır ikili mücadelesinden bir sonuç olarak görüyorum ki G30 ile W213'e binin, bariz bir şekilde G30 daha sessiz ve konforlu bir araç olduğunu göreceksiniz ki bu aslında şaşırılması gereken bir durum, çünkü sessiz ve konforlu olması gereken Mercedes fakat BMW bu durumda ama gel gör ki son dönem AMG mercedes'ler de çok keyifli, heyecanlı ve adrenalin dolu dinamikler sunuyor, bu dinamikler karşısında da; 1dk yav, bunu bmw'nin sağlaması gerekirken mercedes'den böyle dinamikler ne alaka? dedirtiyor insana..
    Konu Benz Mafia tarafından (27.04.2021 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç

Alıntı Benz Mafia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zevk ve renk tartışılmaz fakat bir anket düzenlsek; 5 serisi gt line, e serisi all terrain ve a6 serisi sw seçeneklerinde ekseriyetle a6 sw kasası çıkar ki bu hakli galibiyet de audi'nin sw kasalara dizayn ettiği hatlı ve kaslı keza köşeli yapıları ile sw benzeri araç kullanıcıların ilgisini başka bir noktaya çıkarmıştır..

keza bir diğer konu ise 4 silindirli 194hp dizel bir ünite ile 8 silindirli 600hp bir ünitenin mukayesesi komik olur, burada vurgulanmak istenilen karoser, kupa yapılarıydı..

bana göre çok sade, sıradan gelen e serisi sw kupalar başkalarına göre ilgi çekici ve güzel gelebilir. keza bana göre albenisi olan a6 sw kasalar başkalarına göre herhangi bir cazibesi ve ilgi çekiciliği olmayan bir araç olarak gelebilir..

ki yıllardır otomobil ve moto sporları camiası içersindeyim, audi'ci de pek sayılmam fakat sw kasalarda RS6 olsun gerek gücü ve performansı ile veya RS line paketli dizel veya benzinli 204-265hp üniteleri olsun cidden bodykit mayetinde libertywork gibi araçlar..

tabi mercedes tercih edenler sadelikten yana oldukları için bu tarz çizgiler biraz aykırı ve fazla sportif geliyor lakin mercedes yeni amg konseptinde de cidden wild dediğimiz algıda ve konsepte yeni otomobiller dizayn ediyor o da yetmiyor sürüş dinamiklerinde de ciddi ciddi bmw ile yarışacak hatta yer yer üstünlük sağlayacak bir dinamikler algısı ile son 3-4 yıldır piyasada kendinden bir hayli söz ettirmeye başladı..

ki işler o denli değişmiş durumda ki; mercedes belli ki audi'den baya bir etkilenmiş yani onun gibi sürüş dinamikleri olan V6-V8 motorlardan veya amg konseptinde ki otomobilerinin sürüş dinamiklerine kadar ''vay be tıpkı s ve rs dinamiklerinde bir otomobil'' dedirtiyor, bmw ise eski mercedes'lere uzun zaman zamandır gönderme yaparak sportif olduğu kadar da bir o kadar sessiz ve rafine yalıtımlı otomobiller yapıyor ki bu F10 kasalardan başladı günümüze kadar devam ediyor bunu kısmen RR ürettiğinden ve azılı rakibi mercedes ile yıllardır ikili mücadelesinden bir sonuç olarak görüyorum ki G30 ile W213'e binin, bariz bir şekilde G30 daha sessiz ve konforlu bir araç olduğunu göreceksiniz ki bu aslında şaşırılması gereken bir durum, çünkü sessiz ve konforlu olması gereken Mercedes fakat BMW bu durumda ama gel gör ki son dönem AMG mercedes'ler de çok keyifli, heyecanlı ve adrenalin dolu dinamikler sunuyor, bu dinamikler karşısında da; 1dk yav, bunu bmw'nin sağlaması gerekirken mercedes'den böyle dinamikler ne alaka? dedirtiyor insana..
    Anket düzenlemeye gerek yok çünkü 5 Serisi GT, E Serisi All Terrain ve Audi A6 Avant birbirinden apayrı araçlar Bunların karşılaştırılması bir kere doğru değil. E Serisi All-Terrain ancak Audi A6 Allroad ve Volvo V90 CrossCountry ile karşılaştırılabilir. BMW ve Jaguar arazi özellikli bir Touring yapmadı, yaparsa onlar da girer karşılaştırmaya. Bu iki araç markası zaten arazide hiçbir zaman iddialı olmadılar rakipleri karşısında. Bu nedenle mantıklı karar bu topa girmemeleri. Bu durumda Audi A6 Allroad, Volvo ya da Mercedes ile karşılaştırıldığında bence daha önde çıkmaz. Satış sayıları da bunu açıklar nitelikte. Ancak satışlardan ya da anketlerden öte dediğim gibi tamamen zevk meselesi. Normal SW modellerinde ise bence dıştan en güzel görüneni Jaguar XF Estate, sonrasında sırasıyla Volvo V90, Mercedes E Estate, Audi A6 Avant ve en sonda BMW 5 Touring. İçeride ise sıralamam Mercedes E Estate, Jaguar XF Estate, Volvo V90, Audi A6 Avant ve BMW 5 Touring şeklinde. Bunların bir de spor paketlileri var. Onlarda da Mercedes E Estate AMGLine, BMW 5 Touring M Sport paket ve Audi A6 Avant RSline şeklinde. Volvo ve Jaguar böyle bir versiyon yapmıyor. Ben bu anlamda da BMW ve Mercedes versiyonlarını tercih ediyorum çünkü asıl olarak bu araçları uzun yol cruiser aracı olarak görüyorum. Bu anlamda da konfor ve zerafet benim için daha ön planda.

Mercedes AMG ve BMW M Sport gibi araçlar normal gözüken araçların altında bir canavar yatma fikriyle ortaya çıkmıştır. AMG bu anlamda öncü, onu takiben M Sport modelleri geldi. Burada aynı zarifliği koruyup canavar araçlar yaptılar. Audi RS serisi ise çok sonra geldi. İlk S serileri olarak 90larda gelmeye başladı. Audi bu konuda BMW ve Mercedes ile rekabet edemedi çok fazla. Sonrasında da tamamen farklı bir alana geçti ve RS serileri ile hem güç olarak hem görünüş olarak canavar araçlar ürettiler. SW kasalarında bunu yaparak fark yarattılar. Bu anlamda kendilerini tebrik etmek lazım çünkü bu kasanın aslında nasıl da sportif olabileceğini kanıtladılar. Mercedes sonrasında E63 AMG Estate ile cevap verdi ancak BMW bu araçlara cevap vermedi. İlk M Sport Touring modeli M3 Touring olarak seneye çıkacak. O da yine görünüş olarak normal touring modelinden çok farklı olmayacak. Bir de genelde bu AMG ve M araçlarını alanlar logosuz almayı tercih ederdi. Yani hava atmadan, dikkat çekmeden uzayıp gitmeyi tercih eden insanlar. (Less is more demişler ) Audi bu konuda farklı düşünüyor. Sonuna kadar gösteriş yapıyor. Bu tamamen kişisel bir tercih günün sonunda. Sportiflik istesem ben de Audi tercih ederdim yüksek ihtimalle çünkü o dünyaya daha uygun görünüşü olan bir araç Audi RS6 ama benim aradığım şey dediğim gibi farklı.

11. Beğeni tarkaner bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Çavuş
    İsim
    Emre
    Yer
    Kocaeli
    Meslek
    Makine Müh.
    Beğeni (toplam)
    68
    Araç
    w205 C180 AMG

Alıntı mcb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

yaklaşık 20bin km kadar 2017 model C180d (S205) Estate kullandıktan sonra model büyütüp E Estate�e geçtim. Aracım 2.0L 194hp AMG paket. Alçaltılmış konfor süspansiyon, Command Ekran, 360 derece kamera, yarı otonom sürüş gibi özellikleri var. Bir iki tane de fotoğraf bırakayım, sorularınız olursa beklerim, bir maşallahınızı alırım

Önceki ve yeni aracım

Eklenti 50431

Yeni aracım

Eklenti 50432
    Eklenti 50435
    Eklenti 50436
    Eklenti 50437

Yazlık jantlarla

Eklenti 50434
    Maşallah nazar değmesin

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Beğeni mcb bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Murat
    Yer
    Bregenz
    Meslek
    IT Proje Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    102
    Araç

Alıntı Emre41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah nazar değmesin

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Amin, teşekkür ederim

15. Beğeni Emre41 bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)