Beğeniler Beğeniler:  14
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Bizde online SCN Kodlaması Var yalanları

Forum Finansörü General Gudikcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet
    Yer
    Ankara - Kocaeli
    Meslek
    Yönetim Kurulu Üyesi
    Beğeni (toplam)
    22767
    Araç
    GLK 350 CDI, SLC 180 AMG, W212 E 250 CDI , W204 C 180 K, GLK 320 CDI

Standart Bizde online SCN Kodlaması Var yalanları

11 Ekim 2020 sonrasında mercedes in yasal olmayan Xentry Diagnostic Sistemlerini dışarı kapatması sonucunda DÜNYA GENELİNDE KAÇAK KULLANIM ENGELLENMİŞTİR.

Artık hiçbir sanayi servisi MHHAUTO gibi forumlardan bulduğu Xentry Diagnostic yazılımı ve Çin den aldığı SD Connect Cihazı ile online sisteme bağlanıp yazılım atamaz ve SCN kodlaması yapamaz.

Yapıyorum diyen size yalan söyler.

İlk zamanlar Aralık 2020 ye kadar Çinlilerden gelen Proxifier methodu ile sanayi eşrafı Çinlilere 30-40 dolar ödeyerek kaçak yollardan yazılım atmaya devam etti.

Çin pazarında klon yapılan Xentry KİT 3 cihazlarının tamamı Daimler tarafından kapatılmıştır. Hesaplar da dondurulmuştur

01 Ocak 2021 tarihi ile Tüm Diagnosis KİT Cihazları atölyelerdeki kullanıcılara tanımlanmıştır. Yani 1 atölye de 3 tane online kullanıcı şifresi var 6 cihaz var ise , 3 şifre 6 cihaz tarafından kabul ediliyor. Yani 4 üncü bir şifre tanımlı değil ise cihazlar tarafından kabul edilmiyor.

Başka atölyeye ait olan kullanıcı kodu ve şifresi başka atölye de ki Xentry Diagnostic KİT 3 cihazında kullanılamıyor.

Şubat 2021 itibari ile de IP adresi kontrol gelmiştir.
    Mesela elinizdeki KİT 3 cihazını aldınız yola çıktınız, internete bağladınız Yunanistan’a gidip kodlama yaptınız,
    IP adresi Yunanistan’dan gözüktüğü anda sizin Şifreniz bloke oluyor ve Cihazınız da kara listeye incelenmek üzere düşüyor. Bulgaristan daki yetkili servis arkadaşından cihaz getirtip İstanbul’da kullanmaya çalışanların hazin sonu hüsran oldu. Cihaz kapatıldı bayideki getirip kaçıran personel Bulgaristan da işten atıldı.

01 Nisan 2021
    Araçların tümü Hermes ve Ramses modülü İle kontrol ediliyor ve Xentry Diagnostic in kullanıcı adı ve şifresi ile aracın bulunduğu lokasyon GSM data hattı üzerinden araçtan gelen bilgiye göre kontrol ediliyor. Tutmuyor ise 3 işlemden sonra Xentry Diagnostic cihazı kara listeye alınıyor ve kapatılıyor.

Yani
    Türkiye de bazı esnaflar beni arıyor
    Abi bunda online SCN varmış. Bu Xentry Diagnosis kit cihazı kiralamış!.
    İnanmayın.
    Hepsi yalan.
    Çünkü Türkiye de Xentry Diagnostic kiralamak en zor olan husus.

Türkiye de Şartlar
    1 - TSE Belgesi
    2 - 7 yıllık Özel mercedes Servisi geçmişi, 5 yıllık Mercedes’ten belirli bir hacimde yedek parça satın alınması
    3 - İşletme fiziki durumu, İşletme ortaklık yapısı
    4 - Çalıştırılan kişinin Atölye Teşhis Teknikeri belgesi ( Yetkili servislerdeki 1 personele alınması yaklaşık 3 yıl eğitim + 4500 Euro , Özel servislere 3 yıl eğitim + 7500 Euro Eğitim bedeli )
    5 - 30.000 Euro depozito ( MBT den bahsedilen )
    6 - Aylık 900 Euro kira

Peki
    Dışarıda özel servis olarak bu cihazı Türkiye’deki ithalatçıdan kiralayıp iş yapan servis sayısı
    2 Adet Antalya
    1 Adet İstanbul
    Toplam 3 Firma

Avrupa da durum nasıl ?
    1 - Yetkili serviste 2 yıl çalışmış ve Atölye Teşhis Teknikeri olarak stajyer görev yapmak yeterli
    2 - Mercedes Servisi olmak ( Yeni kuruluş bile olabilir )
    3 - 16328 Euro ile Direk satın alma 42 aylık Xentry Lisansı ve Kullanıcı şifresi içinde ( Depozito yok )
    4 - İşletme fiziki durum + Ortaklık yapısı

Yada
    Almanya ya daki Bayiye Yönetim Kurulu Üyesi olup bayiye 18.000.000 Euro basıp hissedar olmak

Sonuç ;
    Gülüyorum. Efendim İzmit’te bilmem ne Mercedes’ten KİT cihazı kiralamış. ( Ben sistemden 41000 diye sorgulayınca neden sadece Kocaeli Mengerler i görüyorum )
    İstanbul’da bir tane fenomenin cihazı varmış kendi Xentry Sini yazmış kullanıyormuş ( Yok artık )
    Efendim tayvan dan bilmem ne ona bağlanıyormuş ona online kodlama yapıyormuş. Onu diyen adamın adamı neden beni arayıp bir motor beyni var tanıtılması lazım kaça yaparsın diye soruyor.

Bu yalancıların elinde benim gibi cihaz gücü olsa idi çoktan sosyal medyalarda Show yaparlardı. Bak ben zevkle yapıyorum. Mevcut ithalatçının Ekibi çılgına dönüyor neden buna Almanya veriyor ve kullandırıyor diye!....

Bakın uyarıyorum yine. Çaresizce dolanacağınıza paşa paşa gelin karşıma oturun abi sen adamsın deyin, bizim elimizden tut deyin. Türklük yapmayın.

Sizin o soru sorup yardım istediğiniz yurtdışındaki adamların hepsi Gudikcik diye etrafımda dönüyor. Bunu kabul edeceksiniz.

Saygılar
    Sevimsiz
    Gudikcik

İletişim ve Sorularınız için : Gudikcik [@] hotmail.com
    For Contact and Further Questions : gudikcik[@]hotmail.com

Oldies :

W201 190D 2.0 1987
    ( 41 E 0018 ), W124 250D 1991 ( 34 SVK 92 ) , W211 E280 CDI 2007 ( 34 DK 670 ), W202 C220 D 1994 ( 41 FS 530 ), W204 C 220 CDI 2009 ( 06 RVK 28 ), W212 E250 CDI 4 MATIC FL 2013 ( 41 GH 674 ), C117 CLA 200 AMG 2014 ( 06 ZBF 28 ), W205 C180 AMG 2015 ( 06 LGF 28 ), W204 C250 CDI FL 2011 ( 06 RKG 28 ), W213 E200 2016 ( 06 GBF 28 ), C219 CLS63 AMG( WN - 065 )

Tecrübeli Üye Teğmen mustafa03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    MUSTAFA
    Yer
    AFYON
    Meslek
    İMAM HATİP
    Beğeni (toplam)
    106
    Araç
    Mercedes w210 E200 komp

vay bee . gudikcik bey çok şey istemiyo. sadece acziyetinizi belirtin. ben yardım edicem diyo. ama onlar da bunu yapmayinca ortada kaliyolar. bukemedigin eli öpeceksin. bunu yapmak erkekligi gidermiyo. el elden üstündür. Bi söz vardır. ne mal iledir(yani çok mal para ) ne sââl iledir ( yani yaş ömür). beyim ululuk Kemâll iledir (bilgelik,ilim ile) demisler. Gudikcek abi dogru yolda.
    İNSANLARIN ÇOĞU DÜNYADAN YILDIZLARI SEYREDER. ŞANSLI OLANLAR İSE O YILDIZIN ARKASINDAN DÜNYAYI SEYREDER. (M.K)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)